Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
29 listopada 2019
ZAKOŃCZENIE ĆWICZEŃ ŻOŁNIERZY NARODOWYCH SIŁ REZERWOWYCH
W dniu 29.11.2019 roku zakończyło się wojskowe ćwiczenie rotacyjne żołnierzy kompanii Narodowych Sił Rezerwowych (NSR) przy Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Bydgoszczy.

W dniu 29.11.2019 roku zakończyło się wojskowe ćwiczenie rotacyjne żołnierzy kompanii Narodowych Sił Rezerwowych (NSR) przy Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Bydgoszczy, które realizowane było w dniach 13 – 29.11.2019 r. Szkolenie odbyło się na terenie Strzelnicy Garnizonowej w Bydgoszczy.
Żołnierze kompanii NSR w ciągu siedemnastu dni doskonalili swoje umiejętności jak i wiedzę teoretyczną, z zakresu ogólnowojskowego i specjalistycznego na stanowiskach zgodnych ze swoimi przydziałami. Wykonali strzelania z broni etatowej. W ramach ćwiczenia przeprowadzono zawody użyteczno – bojowe. Zajęcia taktyczne w terenie uatrakcyjnione były przez środki pozoracji pola walki.
Szkolenie zostało przeprowadzone przez żołnierzy 2 batalionu logistycznego Ziemi Żnińskiej wchodzącego w skład 1 Brygady Logistycznej z Bydgoszczy.
Było to ostatnie szkolenie żołnierzy kompanii NSR przy WSzW, gdyż kompania z końcem roku zostaje rozwiązana. Żołnierzom zostały przedstawione propozycje stanowisk w Wojskach Obrony Terytorialnej, na stanowiska NSR w innych jednostkach wojskowych oraz stanowiska w ramach zawodowej służby wojskowej. Żołnierzy pożegnał Szef WSzW wz. ppłk Maciej SANDOMIERZ, składając jednocześnie podziękowania za włożony wysiłek i trud w realizację zadań.
Za osiągnięcie bardzo dobrych wyników podczas szkolenia i zaangażowanie w realizacji zadań wyróżniono żołnierzy mianowaniem na kolejny wyższy stopień wojskowy, listami gratulacyjnymi oraz pochwałami.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy
Warszawska 10
85-915 Bydgoszcz
tel. 261415000
fax. 261415038
wszwbydgoszcz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP