Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
23 kwietnia 2020
CSIRT-MON, CZYLI ELITARNA KOMÓRKA MON
CSIRT-MON, CZYLI ELITARNA KOMÓRKA MON OTWIERA KOLEJNE OKNO REKRUTACYJNE - MOŻE TYM RAZEM UDA SIĘ I TOBIE!

System cyberbezpieczeństwa Polski opiera się na trzech filarach, tzw. CSIRT-ach, czyli Zespołach Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego. O pracę w nich konkurują najwyższej klasy eksperci z obszarów IT i cyber. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa Polski i Polaków.


Praca w takim miejscu to  wyzwanie, a dla najlepszych spełnienie marzeń, prestiż, powód do dumy oraz osobistej satysfakcji. Właśnie otwiera się kolejna szansa, by dołączyć do CSIRT-MON!

Resort obrony narodowej daje szansę najlepszym i prowadzi rekrutację do CSIRT-MON. Ze względu na sytuację związaną z COVID-19 nabór do struktur odbywa się za pośrednictwem internetu.  CSIRT-y to zespoły, które powstały na mocy ustawy z 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (KSC). Istnieją: CSIRT MON, CSIRT GOV oraz CSIRT NASK. Każdy z CSIRT odpowiedzialny jest za koordynację incydentów zgłaszanych przez podmioty przyporządkowane zgodnie z ustawą o KSC. Rolę CSIRT-MON pełni wyodrębniona część Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, które jest wyspecjalizowaną jednostką w MON odpowiedzialną za kluczowe obszary związane z kryptologią, cyberbezpieczeństwem i IT.

- Nasza instytucja jest uznawana za „cyfrowe serce armii”. Używając tego porównania, jeśli główną tętnicą doprowadzającą krew do serca jest aorta, to CSIRT-MON jest w naszych strukturach właśnie taką aortą. To kluczowy element całego systemu bezpieczeństwa resortu obrony narodowej. Praca w takim miejscu dla wielu osób może być ukoronowaniem kariery – mówi gen. bryg. Karol Molenda, dyrektor NCBC.

Ze względu na swoją wyjątkowość, poszukiwani są eksperci najwyższej klasy. Poszukiwani są m.in.: administratorzy systemów IT i cyberbezpieczeństwa, administratorzy systemów analiz i cyberzagrożeń, integratorzy systemów cyberbezpieczeństwa, inżynierowie bezpieczeństwa IT, specjaliści ds. cyber threat intelligence, specjaliści ds. analizy powłamaniowej.

Resort obrony narodowej elastycznie reaguje na wyzwania dzisiejszych czasów, wolimy kontakt osobisty, ale ze względów bezpieczeństwa punkt ciężkości przenosimy obecnie na rekrutację w Internecie. 

Aktualne oferty pracy znajdziesz na stronie https://www.cyber.mil.pl/kariera/

Na osoby, które przejdą przez wstępne „sito” rekrutacji czeka jeszcze procedura sprawdzająca. Chcemy być Was pewni, bo praca lub służba w zespole CSIRT to dostęp do unikalnej wiedzy i wielka odpowiedzialność.

Na pytania kandydatów odpowiadają specjaliści na dedykowanej infolinii: 509 677 777.

Daj sobie szansę i spróbuj swoich sił w szeregach CSIRT-MON!

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy
Warszawska 10
85-915 Bydgoszcz
tel. 261415000
fax. 261415038
wszwbydgoszcz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP