Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
21 września 2020
Rusza nowy systemu naboru do czynnej służby wojskowej
W dniach 17-18.09.2020r. na bazie Wojskowej Komendy w Bydgoszczy rozpoczeło funkcjonowanie Kujawsko-Pomorskie Wojskowe Centrum Rekrutacji (K-P WCR) oraz rozpoczęła się realizacja nowego systemu naboru do czynnej służby wojskowej.

Na pierwszy WCR stawiło się 22 ochotników z pośród których większość pomyślnie przeszła badania psychologiczne i lekarskie oraz otrzymała karty powołania do odbycia służby przygotowawczej.
Podczas wizyty w K-P WCR Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy płk Robert PUTRZYŃSKI rozmawiał z ochotnikami, którzy pozytywnie wyrazili się o skróconej formie procedowania (możliwości odbycia badań w jednym miejscu, w ciągu jednego dnia) do czynnej służby wojskowej.

Kolejne uruchomienie Wojskowogo Centrum Rekrutacyjnego odbędzie się w dniach 22-23.09.2020r. na bazie Wojskowej Komendy Uzupełnień we Włocławku.
Do końca roku na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego zaplanowanych jest do powołania ponad 10 Wojskowych Centrów Rekrutacji, w których ochotnicy do czynnej służby wojskowej przejdą badania oraz skrócone procedury powołania.
Chętnych do odbycia służby zapraszamy do WKU na terenie województwa lub do składania zgłoszeń na Resortowym Portalu Rekrutacyjnym zostanzolnierzem.pl

Więcej informacji odnośnie funkcjonowania Wojskowych Centrów Rekrutacji uzyskasz pod adresem : Nowy system rekrutacji do Wojska Polskiego

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy
Warszawska 10
85-915 Bydgoszcz
tel. 261415000
fax. 261415038
wszwbydgoszcz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP